ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 22:21

"Her gelişimde daha da gelişmiş görüyorum"

"Her gelişimde daha da gelişmiş görüyorum"


Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Bursa’yı her gelişimde yenilenmiş ve daha da gelişmiş bir şehir görüyorum. Bu durum Bursa ile ilgili makro ekonomik verilere de yansıyor.” dedi.

Mehmet Şimşek, Siyaset Akademisi’nde ders vermek üzere geldiği Bursa'da Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi tarihi belediye binasındaki makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Bandosu tarafından karşılanan Bakan Şimşek, tarihi binada önce meclis salonunu gezdi. Daha sonra Başkan Altepe ve Vali Şahabettin Harput ile birlikte başkanlık makamında sohbet eden Bakan Şimşek, basın mensuplarına da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bursa’daki değişimi ve gelişimi her fırsatta gözlemlediğini belirten Maliye Bakanı Şimşek, “Bursa’yı her gelişimde yenilenmiş ve daha da gelişmiş bir şehir görüyorum. Bu durum Bursa ile ilgili makro ekonomik verilere de yansıyor.” dedi.

Çalışmalarla şehrin merkezinin daha iyi noktaya ulaştığını söyleyen Şimşek, “Başkanımızın çalışmalarını yakından izliyor ve çok takdir ediyorum. Bizler de elimizden gelen desteği vermeye hazırız.” diye konuştu.

Bakan Şimşek’e stadyum inşaatından raylı sistem projelerine kadar detaylı bilgiler veren Başkan Recep Altepe ise Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe taşımayı hedeflediklerini söyledi. Sağlıktan spora kadar her konuda çalışmalar yaptıklarını kaydeden Altepe, “Bakanımızı Bursa’da görmekten dolayı çok mutluyuz, her konuda bize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Son 9 - 10 yılda Bursa, hızlı bir şekilde gelişti. Bu gelişime başta hükümetimizin çok büyük katkıları var.” ifadelerini kullandı.

Kentin son dönemde önemli mesafe kat ettiğine değinen Altepe, “Bursa, her alanda hızlı bir gelişim içinde. Yerel yönetimler olarak desteklenmek, yerinden yönetim noktasında olumlu gelişmeler sağladı. Bu sayede belediyeler yerelde birçok projeyi yürütüyor. Bursa’da Uludağ’dan sahillere, tarihi eserlere kadar her noktada Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetleri var.” şeklinde konuştu.

Çalışmalarında hükümetin desteğini görmenin sevindirici olduğunu da belirten Altepe, Bakan Şimşek’e Bursa’ya özgü bıçak hediye etti. Şimşek, ziyaretin sonunda Büyükşehir Belediyesi onur defterini imzaladı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER