ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 14:00

Hazır yemek sektörü hijyen eğitimi alacak


Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Ankara Yemek Sanayici ve İş Adamları Derneği (YESİAD) iş birliği ile hazır yemek sektöründe çalışan personele hijyen eğitimi verildi.

YESİAD yönetim kurulu, Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel’i ziyaret ederek, yemek sektöründe neler yapılabileceği üzerinde fikir alışverişinde bulundu. Ziyarette hazır yemek sektörünün çok büyük kitlelere hitap ettiğini, halk sağlığı açısından önemli bir sektör olduğunu, bu nedenle de bu sektörde çalışan personelin hijyen kurallarını çok iyi bilmesi gerektiğini belirten Temel, bu konuda YESİAD ile iş birliğine hazır olduklarını söyledi.
Ziyarette sektör çalışanlarına hijyen eğitimi verilmesi kararı çıktı.

YESİAD’ın organizasyonuyla ilk eğitim verildi. Hafta sonu akşam saatlerinde gerçekleştirilen eğitimde Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda denetçileri, hazır yemek sektörü çalışanlarına güvenilir ve sağlıklı yemek üretimi için nasıl çalışmaları ve neleri yapmamaları gerektiğini anlattı.
Hazır yemek çalışanlarına verilen eğitimin daha geniş katılımlı ve daha kapsamlı bir şekilde artarak devam edeceği belirtildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER