ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2014 Perşembe 18:01

Hayvan severler Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti

Hayvan severler Zihni Aldırmazı ziyaret etti


Adana Sokak Dostları Derneği Başkanı Sevinç Eraslan ve yönetim kurulu üyeleri Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.

Rehabilitasyon, kısırlaştırma, aşılama ve hayvan ambulansı hizmetinin verileceği bir tesis için yer ihtiyaçları olduğunu belirten Sevinç Eraslan, bu konuda destek istedi. Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Milli Emlak’a, Defterdaklık’a başvurulması halinde 100. Yıl Mahallesi yakınlarında bir arazi tahsisi alınabileceğini ve kendilerinin de destek vereceğini söyledi. Zihni Aldırmaz, “Aslında bunun için 30-35 dönümlük alan uygun olur. Sokak hayvanlarının tedavileri, aşılanması, kısırlaştırılması yapılır. Ahşap tesislerde bunlar gerçekleştirebilir. Buraya bağlı çalışacak hayvan ambulansı da Adana’nın imajı açısından çok iyi olur. Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’nın yetişemediği, daha fazla uzmanlık gerektiren vakalarda hizmet verecek ve insanlara havyan sevgisinin aşılanacağı bir mekan olacağı iyi anlatılmalı.” dedi.

Kedilerin ve köpeklerin insanlarla yaşamasının en iyi çözüm olduğunu belirten Zihni Aldırmaz şöyle devam etti: “Evcil hayvanları insanlardan soyutladığınızda onların da psikolojisi bozuluyor. İnsanlar bakamayacakları, sorumluluğunu üstlenemeyecekleri hayvanı sahiplenmesin. Barınak ve rehabilitaslon merkezlerinin sayısının artması, sokak hayvanlarının acılarını azaltacaktır.”

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER