ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 14:05

Hayırseverlerin anaokulu açıldı

Hayırseverlerin anaokulu açıldı


Ankara Çubuk ilçesinde hayırseverler tarafından Yıldırım Beyazıt Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği aracılığıyla yaptırılan anaokulu açıldı. Gülveren Anaokulu’nu ziyaret eden Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yeni hizmete giren okul hakkında Okul Müdürü Mehmet Emin Işık’tan ve öğretmenlerden bilgi aldı.

Müdür Işık, Yavuz Selim Mahallesi’nde yaklaşık 800 metrekarelik alana kurulan anaokulunun tamamının hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırıldığını belirterek, okulun yapımında emeği geçen Başkan Özden’e ve arsasını bağışlayan 75 yaşındaki hayırsever Hasan Hüseyin Arucan’a teşekkür etti.

800 BİN LİRA HARCANDI

Yaklaşık 1000 metrekare kapalı alana sahip anaokulunun 800 bin TL’ye mal olduğunu kaydeden Işık, "Hayırsever Hasan Hüseyin Arucan amcanın okulumuzun arsasını bağışlamasıyla birlikte çalışmalara başladık. Sağ olsun Belediye Başkanımız Lokman Özden Bey ve ilçemizdeki hayırsever vatandaşlarımızın da büyük destek verdiği okulumuzu çok kısa bir sürede yaptık. Birlikte çalışarak çok güzel bir okul inşa ettik. Yaklaşık 800 bin liraya mal olan okulumuz 4 katlı olup 20 sınıftan oluşuyor. Öğretmenlerle birlikte 15 personelimizin hizmet verdiği anaokulumuz, toplamda 100 kişilik kapasitesi bulunurken okulumuzda şuanda 60 öğrencimiz eğitim görmektedir." dedi.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER