ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 14:57

Hayırsever iş adamı okul protokolü imzaladı

Hayırsever iş adamı okul protokolü imzaladı


İlköğrenimini imkânsızlıklar içerisinde tamamlayan hayırsever iş adamı, okul yaptırma kararı aldı.

Kahramanmaraş’ta eğitimini imkânsızlıklar içerisinde tamamlayan iş adamı 24 derslikli okul yaptırma kararı aldı. Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’nin makamında gerçekleştirilen imza protokolünde, 2 milyon 600 bin lira maliyetle Üngüt Mahallesi'nde inşa edilecek okulun 2014 yılında hizmete açılması planlanıyor.

İmza töreninde konuşan hayırsever iş adamı Abdullah Çinkay, eğitim kurumlarının önemine değindi. Öğrencilik yıllarında kendinin okula ulaşmak için günde 5 kilometre yol yürümek zorunda kaldığını belirten Çinkay, imkanlar dahilinde şehre daha iyi okul kazandıracaklarını ifade etti. Eğitim için çektiği sıkıntıların içinde bir ukde olarak kaldığını aktaran Çinkay, "Köyümüzde okul yoktu, günlük 5 kilometre yürümek zorunda kalıyorduk. O zaman çamurlu yollardan yürüyerek gidip geliyorduk. Bu nedenle o günden bu güne içimde bir ukde olarak kaldı. Ekonomik şartların iyi olduğunda okul yaptırmak istiyordum. Allah bu güne kısmet etti. En kısa sürede okulumuzu tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz." diye konuştu.

Vali Şükrü Kocatepe ise Çinkay ve ailesine eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Kocatepe, 2010 yılında bugüne kentteki iş adamlarıyla 34 okul protokolü imzalandığını söyleyerek, "Üngüt İlkokulu'nun derslik sayısı yetersiz. İkili öğretim yapılıyor. Bu okulumuzu yenileyebilmek için mevcut okun güneyine yeni bir okul inşa edilecek. Hayırsever iş adamımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından, Vali Kocatepe ve Çinkay protokolü imzaladı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER