ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Nisan 2014 Cumartesi 14:57

Hayırda yarışanlar gıda kermesi düzenledi

Hayırda yarışanlar gıda kermesi düzenledi


Niğde merkez de faaliyet gösteren Niğde Ufuk Memurlar Derneği (UFUK-DER), eğitime ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına gıda kermesi düzenledi.

Fakir ve zeki öğrenciler yararına düzenlenen kermese yoğun ilgi gösteren Niğdeliler, birbirinden güzel yemeklerden tatma imkanı buldu. Dr. Sami Yağız Caddesi Atatürk Kültür Merkezi karşısındaki kermesin açılışına Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Genç Sanayici İş Adamları Dernek Başkanı Mustafa Şan ve dernek gönüllüleri ile vatandaşlar katıldı.

Niğde Belediye Başkanı Akdoğan, yapılan çalışmaların alkışlanacak düzeyde olduğunu belirterek, eğitim yararına yapılan bu fedakarlıktan dolayı tüm dernek üyelerini kutladı.

İşadamları derneği Başkanı Mustafa Şan ise barış dolu, birlik beraberlik içeresinde yeni bir dünya için çalışanları tebrik edip, “Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun inançla gelir insana sevgi duy kalmasın el açmadığın bir mahzun gönül diyerek yola çıkan yaşatma ideali ve yaşatma gayreti içerisinde olan ve hiç durmadan yürüme gayreti içerisinde bulunan siz Niğdeliler ve muhabbet gönüllüleri kermesimize hoş geldiniz. Barış dolu sevgi dolu birlik ve beraberlik içerisinde müspet hareket ederek inşallah bu ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için faydası olacak katkı veren Niğdelilere teşekkür ediyoruz. Barış dolu birlik beraberlik içeresinde yeni bir dünya için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”. dedi.

UFUK-DER üyesi Neslihan Pınar da eğitim gönüllüsü bayanların öğrenciler için yapmış oldukları kermesin çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. Pınar, "Kermesimiz yaklaşık 20 gün sürecek, bütün Niğde halkımızı kermesimize davet ediyoruz. İnşallah güzel bir niyet ile başladık. Buradan sağlanan bütün gelirleri ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için kullanacağız. Ürünlerimiz pasta, börek, tatlı ve gözleme gibi gıda çeşitlerinin yanı sıra el emeği göz nuru hazırlanan reçellerimiz de satılacaktır." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER