ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:42

"Hatay dünya pazarında yerini almalı"

"Hatay dünya pazarında yerini almalı"


Birleşik Sanayici ve İş Adamları Derneği (BİRSİAD) Gıda Komitesi üyeleri, Hatay’ın dünya gıda pazarında hak ettiği yere gelebilmesi amacıyla yurt dışı ticaret ve yatırım heyetleri oluşturulmasına karar verdi.

BİRSİAD Gıda Komitesi üyeleri bir araya gelerek, 2013 yılında komitenin yapısı ve işleyişinin nasıl olacağı, ne tür etkinlik ve projelerin gerçekleştirilebileceğini masaya yatırdı. Komite gerçekleştirdiği toplantıda ortaklık kültürü, bilgi ve sermaye birikimi, birlikte iş yapabilme gücünün artırılması, Hatay’ın dünya gıda pazarında hak ettiği yere gelebilmesi adına yurt dışı ticaret ve yatırım heyetleri oluşturulması, enerji faktörü ve iş güvenliği konuları hakkında çalışma yapılması ve bu konuların ele alınması gerektiğini tespit etti.

    Gıda Komitesi Başkanı Bekir Kaba, TUSKON’a bağlı partner derneklerle karşılıklı ziyaretler yapabileceklerini ve fikir alış verişinde bulunabileceklerini kaydederek komite olarak önlerinde duran TUSKON örneğinden yararlanmaları gerektiğini söyledi.

    BİRSİAD Genel Sekreteri Kerem Çağlar ise Gıda Komitesi olarak bölgedeki gıda sektörü noktasında sıkıntıları belirledikten sonra TUSKON’un da tecrübelerinden faydalanmak üzere işadamlarına davette bulunacaklarını kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER