ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Ocak 2014 Cuma 17:43

Hastane müdürlerine kişisel eğitim

Hastane müdürlerine kişisel eğitim


Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Bursa kamu hastanelerinde görev yapan yönetici, başhekim ve idarecileri bir araya getirerek İstişare ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi. Almira Hotel’de düzenlenen toplantıya Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı kamu hastanelerinin yönetici, başhekim, müdür ve müdür yardımcıları katıldı.

    Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Yavuz Baştuğ, Bursa sağlık hizmetlerine sunmuş oldukları katkılardan dolayı birliğe bağlı tüm kamu hastanelerinin idarecilerine teşekkür etti. Kamu Hastaneleri Birliği yapılanmasının sağlık hizmeti sunumunda bir üst kademeye çıkmak için kurulduğunu hatırlatan Baştuğ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bildiğiniz üzere Bursa Kamu Hastaneleri Birliği olarak amacımız sağlık hizmetlerinde kalite oluşturmak ve kaliteyi kalıcı hale getirmek. Bu amacımızı gerçekleştirmek için sizlerle birlikte göreve geldiğimiz günden itibaren yoğun bir icra sürecine girdik. Öncelikle Bursa’da sağlık hizmetinin röntgenini çektik. Takım arkadaşlarımızın görüş, öneri, istek ve şikâyetlerini dinledik. Sizlerle de sürekli istişare içinde olduk. Ve bu istişarelerden yola çıkarak yine sizlerle birlikte çalıştık, çabaladık. Sahadaki sağlık personelimiz kadar sizlerin de fedakârca görev yaptığını ve eldeki imkânlarla en iyisini yapmaya çalıştığınıza inancım sonsuz. Ancak her zaman hedefimizi âli tutarak, birlikte çok daha iyi işler üretmeli ve sağlık alanında güzel kazanımlar elde etmeliyiz. Halk bizlerden kusursuz hizmet beklerken; bizler hem mevcut sorunları çözecek hem de o sorunlara rağmen hasta ve çalışanlarımızı memnun etmek için canla başla çalışacağız. Burada herkesten çok sorumluluk biz sağlık yöneticilerine düşüyor.”

    Baştuğ’un açılış konuşmasının ardından Kişisel Gelişim Uzmanı Sosyolog Yusuf Özkan Özburun’un semineri ile süren toplantıda Özburun; kişisel ve kurumsal atalet unsurları, iknanın psikolojisi, etkili iletişim sanatı, lider ve yöneticide bulunması gereken özellikler ve kurum kültürü gibi konularda tüm sağlık idarecilerini bilgilendirdi.
        
    Toplantıya Bursa ve ilçelerinde görev yapan yaklaşık 150 yönetici katıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER