ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 13:52

Hasköylülerden Suriye halkına yardım eli

Hasköylülerden Suriye halkına yardım eli


Muş'un Hasköy ilçesinde faaliyet gösteren Hasköy Kültür Eğitim Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve İnsan Hakları Derneği (Has-Der) Suriye'de yardıma muhtaç olanların ihtiyacını karşılamak için gıda kermesi düzenledi.

Yardıma muhtaç Suriye halkı yararına düzenlenen kermeste, Hasköylü kadınlar tarafından yapılan ev yemekleri, tatlılar, börekler görücüye çıktı. Hasköylü vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği kermese, Hasköy Kaymakamı Bilgihan Bayar, Hasköy Belediye Başkanı Şefik Taşkın, İl Genel Meclis Üyesi Alican Aykut ve İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu da katıldı.

Has-Der Başkanı Çelebi Kartal, kermesten elde edilen gelirin tamamının Suriyeli yardıma muhtaç olanların yararına kullanılacağını belirtti. Kartal, "Yapmış olduğumuz kermes Has-Der tarafından düzenleniyor. Suriye'de şu anda buğdaylar filolarda çürümek üzere bizim nakdi ve ayni yapmış olduğumuz yardımlar onların kendi un fabrikalarını kurmalarından daha önemli değil. Bu sebeple hareket ederek böyle bir kermes düzenledik. Yapılacak un fabrikalarından bir kısmına biz katkıda bulunalım dedik. Bu vesile ile Hasköy Kültür Eğitim Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği'nin düzenlediği bu kermes 3 gün sürdü. Tüm gelirleri Suriye’ye gidecek şekilde ayarladık. Halkımız gerçekten ciddi anlamda bir ilgi gösterdi. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve diğer idarecilerimizden de bu ilgiyi görmek bizi sevindirdi. Hasköylü bayanların kendi ürünlerinin sergilendiği bir kermes nakdi ve ayni yardım almadığımız bütün ürünler bize ait. Kaymakam Bilgihan Bayar ve Belediye Başkanımız Şefik Taşkın’ın bu anlamda yapılan bütün organizasyonlar da katkıları var." diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER