ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Eylül 2013 Cuma 13:12

Haşerelere karşı teknolojik mücadale başlatıldı

Haşerelere karşı teknolojik mücadale başlatıldı


Kırıkkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, haşere ve hastalıklarla mücadelede teknolojiyi kullanıyor. Uygulanmaya başlanan yöntem ile ilaçlar, formülasyonu, spreyleme ve toprak yolu ile verilmek yerine direk ağacın içine enjekte ediliyor.

Şehir içinde tüm orta refüj ve caddelerde, park ve yeşil alanlarda bulunan ağaçlarda uygulanmaya başlanılan yöntemin olumlu sonuçları görülmeye başlandığını açıklayan Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, “Ağaç enjeksiyon yöntemiyle ilaç miktarı ve çevre üzerinde olumlu etkiye sahip bulunuyor. Yeni sistem, çevreye dağılmadığından dolayı uygulama yapan insana, çevrede ki insanlara ve diğer canlılara zarar vermiyor. Ayrıca formülasyon direk olarak ağaca verildiği için diğer yöntemlere göre daha az miktarda kullanılıyor.” dedi.

Ağaç enjeksiyon yöntemiyle bir çok zararlı ve hastalıkla mücadele edebilmenin yanı sıra ağaçta element eksikliğinin tedavisi de mümkün olduğunu açıklayan Korkmaz, “Kırıkkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü sorumluluk alanına giren her konuda daha sağlıklı, daha yeşil ve daha modern bir Kırıkkale için çalışmalarını sürdürüyor.” diye konuştu

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER