ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Temmuz 2014 Perşembe 10:23

Haşeratlara karşı gece ilaçlama yapılıyor

Haşeratlara karşı gece ilaçlama yapılıyor

Kayseri Melikgazi Belediyesi, ilçe sınarlarında haşeratlara karşı gece ilaçlama yapıyor. Belediyenin yeni geliştirdiği ilaçlama yöntemi ile yapılan ilaçlama sayesinde ağaçlarda bit, sinek ve istenmeyen diğer zararlı haşaratın yuva yapması engelleniyor.


Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yeni alınan ilaçlama makinesi, yeni bir ilaçlama tekniği ve aracı ile yaz aylarında daha etkin ve sürekli bir ilaçlama çalışması yapıldığını, ayrıca büyüyen ve gelişen ilçe de daha seri hizmet verebilmek için ilaçlama ekip sayısını artırdıklarını bildirdi. İlkbahar döneminde haşarat ile mücadele çalışmalarını başlattıklarını ve bir telefon ile ekiplerin ilaçlama bölgesine yönlendirdiklerini kaydeden Başkan Büyükkılıç, ilaçlama ekip sayısını artırdıklarını ve ayrıca vardiya usulü ile sabah saat 07.00 ile akşam saat 23.00 arası 16 saat haşarata karşı ilaçlama çalışmasını yerine getirdiklerini belirtti.

Melikgazi Belediyesi olarak yeni bir ilaçlama makinesi satın aldıklarını ve bu ilaçlama makinesi ile daha etkin, verimli ve daha kısa sürede ilaçlama çalışması gerçekleştirdiklerini hatırlatan Büyükkılıç, şunları söyledi: "Bin metrekare alandan küçük yerleri park olarak değerlendiriyoruz. İlçe sınırları içerisindeki yeşil alan ve parklarda bitki haşaratına, ağaç ve yaprak böcekleri ile özellikle kenelere karşı etkin bir ilaçlama çalışması içerisindeyiz. Yaz aylarında ağaçların daha gür, sağlıklı ve çevresi ile bütün olabilmesi için ilaçlama yapıyoruz. Bu ilaçlama ile ağaçların bit, sinek ve istenmeyen diğer zararlı haşaratın yuva yapmasını engelliyoruz. Geniş bir alanda daha etkin ve verimli bir hizmet için teknolojinin her türlü yeniliklerini ve araçlarını kullanıyoruz. 5 ekip gündüz, 5 ekip akşam çalışmakta dolayısı ile günde 10 ilaçlama ekibi ilçeyi adeta ilaç ile taramaktadır. İlaçlama ile yaprak biti, ağaç sineği, örümcek ve kemirici böcekler imha edilmektedir. Dolayısı ile çevre sağlığı korunmaktadır."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER