ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 11:56

Hacılar’da başkandan hanımlara fitness salonu müjdesi

Hacılarda başkandan hanımlara fitness salonu müjdesi


Kayseri Hacılar Kaymakamlığı, Hacılar Belediyesi ve Rasim Çetinkaya Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen 'Spor Yap, Sağlıklı Yaşa' kampanyası çerçevesinde düzenlenen step ve aerobik kursunu başarıyla tamamlayan hanımlara sertifika töreni düzenlendi. Törende Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem, ilçedeki kadınlara fitness salonu müjdesi verdi.

Hacılar Belediyesi düğün salonunda düzenlenen programa Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem ve eşi Sevil Herdem, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri Herdem, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Venhar Pakırdaşı, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Akkadın Sağlamtaş ve kursiyerler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Rasim Çetinkaya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nihat Altınoluk, düzenlenen step ve aerobik kursuna 93 kursiyerin katıldığını belirtti. Altınoluk, “Hacılar’da hanımların Hayat Boyu Öğrenme programına olan yakın ilgisi bizleri memnun etmektedir. Nitekim 2012-2013 eğitim öğretim yılında açılan 81 kursumuza katılan 1165 kursiyerimizin 222’sinin erkekler, 943’ünü ise bayan kardeşlerimiz oluşturmaktadır.” dedi.

Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem de çocukları hanımların yetiştirdiğine inandığını söyleyerek, “Babalar sadece çocukların ihtiyaçlarını karşılıyor. Ama anneler çocukların büyümesinde, gelişmesinde, karakterinin oluşmasında, eğitiminde ve her şeyinde daha etkili olduğunu düşünüyorum. Hanımlara ne kadar önem verirsek, hanımlarımızı ne kadar nitelikli eğitirsek, hanımlarımızı ne kadar bilgiyle donatırsak o kadar geleceğimizin başarılı olacağına inanıyorum. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı’nın obezite ile mücadele ile kapsamında yürüttüğü projeden yola çıkarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, belediyemiz ve kaymakamlığımız işbirliğinde bir kurs başlattık. Başlangıçta 120 hanımımız katıldı, 90 hanımımız bunu başarıyla tamamladı. Onların spor saatleri dışında yürüyüş yapabilmeleri için meydandaki parkımıza yürüyüş yolu ve jimnastik aletleri yerleştirdik. Bu sene de bu gibi çalışmalarımız devam edecek. Akyazı Mahallesi'nde yeni yapılan Boydak İlköğretim Okulu'nun kapalı spor salonunda da step ve aerobik kursunu açacağız. Ayrıca inşaatı devam eden kültür merkezi projemiz, fitness salonumuz hizmete açılacak. Burası da haftanın 5 günü hanımlarımızın hizmetinde olacak. Ayrıca dinlenme odaları, televizyon seyretme odaları ve tiyatro salonuyla birlikte sizlerin hizmetine sunulacak. Evde çoluğu çocuğu bırakarak mücadele ettiniz, kar kış demeden geldiniz, hepinizi tebrik ediyorum. Olumlu yansımalarını da aldık. Önümüzdeki dönemlerde de bu kurslarımıza devam edeceğiz. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından step ve aerobik kursuna katılan 90 kursiyerin sertifikaları verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER