ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 10:46

Hacı adayları dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı

Hacı adayları dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı


Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hac organizasyonu ile kutsal topraklara giden 54 hacı adayı dua ve göz yaşıyla uğurlandı. Akşam namazını müteakip ilçe müftülüğü önünden hareket eden 54 hacı adayı için uğurlama programı düzenlendi. Büyük küçük yüzlerce kişinin katıldığı programda, yakınlarını kutsal mekanlara uğurlayanların ve kutsal mekanlara gidecek olan hacı adaylarının heyecanları yüzlerine yansıdı.

Müftülük önündeki programda ilahiler seslendirildi ve Kur'an-ı Kerim okundu. Burada kısa bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Abdussamet Pat, hacı adaylarının kutsal topraklara Allah’ın misafiri olarak gittiklerini belirtti. Müftü Pat, “Allah, niyetlerinizi kabul eylesin. Ne mutlu size diyorum. Ne mutlu ki Allah’ın misafirleri olarak o yola çıkıyorsunuz. Allah’ın sevgili kullarısınız. Oraya gitmeden önce çevremizle iyice bir helalleşmeliydik. Farz namazlarımızı tamamlamalıydık. En azından oraya giderken namaz borcumuz olmamalıydı. Hacca giden bir insanın kaza namazı olmamalıydı. Orayı çok iyi değerlendirmek lazım. Allah’ın misafirlerisiniz, Allah’ın evinde olacaksınız. Ona göre davranmak gerekiyor." diye konuştu.

Daha sonra edilen duada, İslam coğrafyasında yaşanan kan ve göz yaşının durması dilendi. Otobüslere yerleştirilen hacılar, dua ve göz yaşlarıyla kutsal topraklara uğurlandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER