ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 19:39

'Güvenli bir hayat var' projesi start aldı

Güvenli bir hayat var projesi start aldı


Avrupa Birliği ile Türkiye’nin finanse ettiği 'Güvenli bir hayat var! / There is a safe life!' isimli projenin açılış toplantısı, Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) gerçekleştirildi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, SAÜ Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dilek Aygin, proje koordinatörü Ümran Ceyhan ve Kocaeli Devlet Hastanesi Sosyal Hizmet Uzmanı Mehmet Kaygusuz ile öğretim üyeleri katıldı.

SAÜ, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Barosu, Düzce Üniversitesi ve SS Nilüfer Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi tarafından ortaklaşa düzenlenen projenin açılış konuşmasını yapan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, üniversite bünyesinde aile ve kadına yönelik dersleri genişleterek projeye katkı sağlayacaklarını ifade etti.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE EDİLECEK

Marmara Bölgesi'nde kadının sosyo-ekonomik statüsünün geliştirilmesinde önemli faydalar sağlayabilecek projenin toplam bütçesi yaklaşık 144 bin Euro. Proje kapsamında Kocaeli, Sakarya ve Düzce illerinde kadına yönelik şiddetle mücadele için 18 ay devam edecek sistemli çalışmalar yapılacak. Kocaeli, Sakarya ve Düzce illerinde kadın merkezli STK’lar (dernek, vakıf ve kooperatifler) tespit edilecek ve bu kurumların ihtiyaçları, hizmetlerini sunarken yaşadığı sıkıntılar, kurumsal eksiklikleri belirlenecek. Sakarya’da medyada kadın imgesi çalıştayı, Kocaeli/Gölcük’te 'kadın dostu kent' çalışması, Düzce’de 'kamu hizmetlerinden beklentiler' çalışması yapılacak.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER