ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2014 Çarşamba 15:24

Gürültü kirliliğine karşı denetimler sıklaştı!

Gürültü kirliliğine karşı denetimler sıklaştı!

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nün her turizm sezonunda uyguladığı ses ve gürültü denetimleri yeniden başladı.


Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nün her turizm sezonunda uyguladığı ses ve gürültü denetimleri yeniden başladı. Özellikle düğün yapılan alanlar ve eğlence mekanlarını sıkı takibe alan ekipler gece yarısından sonra müzik yayınını da durduruyor.

Büyükşehir yasasıyla sınırları genişleyen Fethiye Belediyesi, bu bağlamda denetimlerini Ölüdeniz ve Göcek mahallelerinde de yapıyor. İlçeye gelen tatilcilerin huzurlu bir tatil geçirmeleri ve yaşayanların rahatsız edilmemesi konusunda hassasiyet gösteren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri işletmelerde gürültü kirliliği denetimi yapıyor.

Özellikle eğlence mekanlarındaki ses düzeyini sınırlamak için çabalayan ekipler, yaz sezonu ile artış gösteren düğünleri de sıkı denetim altına alıyor.

Denetimlerle ilgili açıklama yapan Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak, amaçlarının çevre ve insan sağlığını olumsuz etkileyen faaliyetlere karşı huzur ve sükunu sağlama çabası olduğunu söyledi.

Bar, disko, restoran, açık ve kapalı alanda müzik yayını yapan işletme sahiplerinin Çevresel Gürültü Seviyesi Değerlendirme Raporu hazırlatmaları gerektiğini kaydeden Kabak, "Raporun Belediyemizce onaylanmasının ardından müzik izni verilmektedir. Yürürlükteki mevzuat gereği elektronik olarak müzik yayını yapan tüm işletmelerin bu izni almaları gerekmekte, saat 23.59 itibariyle açık alanda müzik yayını yapmamaları gerekmektedir. 23.59’dan önce ise belli desibel sınır değerlerinin sağlanması gerekmektedir. Daha sağlıklı ve huzurlu bir Fethiye için gürültü denetimlerimiz gerçekleştirilmeye devam edecektir." dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER