ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 13:48

Gürsulu sanayiciler BTÜ ile işbirliğinin yolunu arıyor

Gürsulu sanayiciler BTÜ ile işbirliğinin yolunu arıyor


Gürsu Organize Sanayi Bölgesi Başkanı (GÜSAB) Yunus Aydın, Gürsu Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Başkanı Özcan Mertyürek ve bölge sanayicileri, işbirliği imkanlarını görüşmek üzere Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’i ziyaret etti.

        Gürsulu sanayici ve iş adamlarını makamında kabul eden BTÜ Rektörü Prof. Dr. Sürmen, BTÜ’nün bir ‘araştırma üniversitesi’ olarak kurulduğunu, tüm projelere açık olduklarını söyledi.

        Rektör Ali Sürmen, bir yıl boyunca Bursa’daki çeşitli sanayici dernekleri ve sivil toplum örgütleri ile gerçekleştirilen ‘BTÜ arama toplantıları’nın önümüzdeki günlerde meyvelerini vereceğini aktardı.

        GÜSAB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın ise üyeleri arasında Türkiye’nin en büyük 250 firması arasında olanların da bulunduğunu anlattı, bu manada BTÜ ile işbirliğine her zaman açık olduklarını kaydetti.

        GÜSİAD Başkanı Özcan Mertyürek, gelişmiş ülkelerde üniversite-sanayici işbirliğinin ön planda olduğuna dikkat çekerek, “Ülkemiz dünyanın sayılı ekonomileri arasına girecekse bunun yolu üniversite-sanayi işbirliğinden geçiyor. İki tarafın da atacağı somut adımlar Türkiye’nin katma değeri yüksek ürünler üretmesinin yolunu açacaktır.” dedi.

        Mertyürek, ayrıca BTÜ kampüsünün Kestel’e kurulacak olmasının da Gürsu’daki sanayici ve iş adamlarının üniversite ile işbirliğinde daha avantajlı olacağını sözlerine ekledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER