ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 20:18

Gürsel Tekin'e 'domuz' tepkisi

Gürsel Tekine domuz tepkisi


AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ercan Mekteplioğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Göksel Tekin'in ilçede pazar ziyaretinde çiftçi ile karşılıklı konuşmasında, "Ankara'daki domuzlarının sorumluluğu bana ait, Antalya'nın domuzlarını ise Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Akaydın halledecek." şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

Ercan Mekteplioğlu, yaptığı açıklamada, millete hizmet etme sanatı olan siyasetin seviyeli olmak zorunda olduğunu hatırlattı.

Siyaset yapan insanların hangi makamda olurlarsa olsunlar ağızlarından çıkacak sözlere dikkat etmesi gerektiğini belirten Mekteplioğlu, "CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ilçemizde yanında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, İlçe Başkanı Ahmet Öztürk ve İl Başkanı Devrim Kök'ün de hazır bulunduğu bir ortamda sarf ettiği sözle siyasi bir seviyesizlik örneğini sergilemiştir. Bu seviyesizliğin Manavgatımızda yaşanması da ilçemiz adına büyük talihsizlik olmuştur." dedi.

Son günlerde kendi iç çekişmeleri ile boğuşan ana muhalefet partisinin önemli bir isminin kırdığı potun değerlendirmesini Manavgat'ta yaşayan insanların değerlendireceğini belirten Mekteplioğlu, "Ankara’da ülkemizi yöneten bir iktidar vardır ve milletimiz yaptığı hizmetler karşılığında her geçen gün partimize artan bir şekilde desteğini sürdürmektedir. Soru sorduğu vatandaşın derdini bile siyasi malzeme yapmaya çalışan bir zihniyetin Manavgat ve Manavgat'ta yaşayan insanlarımıza verebileceği hiçbir şey olamaz." ifadelerini kullandı.

Mekteplioğlu, şunları kaydetti: "İlçemizin toplumsal barışını bozacak ve insanlarımızı kutuplaştıracak bu gibi talihsiz ve seviyesiz açıklamaların bir daha tekrarlanmaması en büyük dileğimizdir. Müslüman bir ülkede benzetme yapılan hayvanın nasıl bir meziyeti olduğu malumdur. Manavgatlı bu benzetmenin ne anlama geldiğini kavrayacak olgunluğa sahiptir. Manavgat’ı hangi zihniyetin yönettiği de bir kez daha bütün açıklığı ile ortaya çıkmıştır. Biz yaratandan ötürü insanlarımızı seven ve onlara hizmet etmeyi amaç edinmiş siyasi anlayışın temsilcileriyiz. Dinimizce etinin bile yenilmesi haram olan bir canlının benzetme yapılarak partimizin ismi kullanılması içinde insan sevgisi olduğunu söyleyen ve her konuşmasında hümanizmden bahseden bir siyasetçi için utanç vesilesidir. Gürsel Tekin'e 'edep yahu' diyoruz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER