ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 15:37

Gürkan: Cumhuriyeti yükseltecek ve ilelebet yaşatacağız


AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, ‘İlelebet yaşayacak olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz.” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti'nin 90 yıl önce aziz milletimizin, Atatürk’ün önderliğinde, inanç ve fedakârlıkla yürüttüğü mücadele sonucunda, halkın iradesine dayalı, her geçen gün güçlenen, modern bir devlet olarak kurulduğunu belirtti.
Türkiye’nin her alanda büyük bir dönüşüm sürecine girdiğini ifade eden Gürkan, mesajında şu görüşlere yer verdi; “Sağlam temeller üzerine kurulan Türkiye Cumhuriyeti, her anlamda modern, yenilikçi ve ilerici yönüyle birçok ülkeye model teşkil etmiştir. Bir zamanlar hasta adam olarak nitelendirilen bir ülkeden kısa zamanda çok büyük ilerlemeler kaydederek, pek çok ülke için ilham kaynağı haline gelmiştir. Yüz binlerce şehit verilerek yakılan bağımsızlık ateşini ve Cumhuriyetimizi koruyacak ve yaşatacak olan bizleriz. 90 yılda büyük hamleler gerçekleştiren ve önemli başarılara ulaşan Türkiye Cumhuriyeti, geleceğe umutla bakmaktadır. Geçmişten gelen birikimiyle, son yıllarda muazzam bir gelişme ivmesi yakalayan Türkiye, dünyanın saygın ve güçlü bir ülkesi olma yolunda, yürüyüşüne kararlılıkla devam etmektedir. Özellikle son yıllarda Uluslararası alandaki etkinliği ve önemi sürekli artan Türkiye Cumhuriyeti her geçen gün çevresinde ve dünyada barış ve güvenliğin sağlanması için daha etkin rol üstlenmektedir.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER