ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 13:52

Gurbetçilerden hemşehrilerine 42 akülü araç


Hollanda Çarşambalılar Derneği’nin başlattığı kampanya ile Hollanda’da yaşayan Samsunlular tarafından alınan 42 adet akülü araç, ihtiyaç sahibi engellilere Çarşamba Kaymakamlığının önünde düzenlenen törenle verildi.

Törene, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Hollanda Sivaslılar platformu başkanı İbrahim Çitil, il genel meclis üyesi İbrahim Tarım, Çarşamba Bedensel Engelliler Derneği (Çabed) Başkanı Kerim Deniz, Hollanda Çarşambalılar Derneği Başkanı İsmail Asma ve engelli vatandaşlar katıldı.

"ENGEL BEYİNDEDİR"

Törende konuşma yapan Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, katkılarından kaynaklı Hollanda Samsunlular Derneği’ne teşekkür ederek, "Engellilerimizi bir parça olsun sevindirebilmek bizler için çok önemli. Zaten bizler onları engelli olarak görmüyoruz. Engel beyindedir. Sizler şimdi sosyal hayata daha çok adapte olacaksınız. Bu desteğimizle birlikte engellerinin bir parça azalacağını düşünmek bizleri mutlu ediyor. Ayrıca bu yardımı sağlayan Hollandalı samsunlu ve Çarşambalılara teşekkür ediyoruz." dedi

"ARABAMLA CAMİYE GİDEBİLECEĞİM"

Çarşambada dağıtılan akülü aracı alan engelli 60 yaşındaki Erdoğan Bilginer, "Bu araçla çok mutluyum artık camiye namazımı kılmaya gidebileceğim." diyerek mutluluğunu anlattı.

Tören ardından açıklamada bulunan Hollanda Çarşambalılar Derneği Başkanı İsmail Asma, "Burada birçok engelli insanı sevindirdik. Bu, gurur verici bir olaydır. Bir aracın maliyeti 500 Euro’dur. Bu organizasyonunda derneğimize çok sayıda yakın Samsunlu maddi desteklerini sunmuştur. Düzenlediğimiz kampanya ile birlikte bu araçlarımızı engelli vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz." diye konuştu. Törenin ardından dağıtılan akülü araçların nasıl kullanılacağını da engelli vatandaşlara anlatan Asma, araçların engelliler için büyük bir kolaylık olduğunun altını çizdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER