ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 12:13

GÜNTED Başkanlığı'na seçildi

GÜNTED Başkanlığına seçildi


Diyarbakır’da faaliyet gösteren Güneydoğu Teknik ve Akademik Elemanlar Derneği (GÜNTED)’nin Genel Kurulu'nda başkanlığa Abdulvahap Özbey seçildi.

Dernek binasında yapılan genel kuruldan sonra eski yönetim ve yeni yönetim kurulu üyeleri, düzenlenen kokteylde bir araya geldi. Derneğin yeni yönetimi, kurucu üye ve eski Yönetim Kurulu Başkanı Sertip Dursun’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Dursun, bugüne kadar yapılan faaliyetleri anlattı. Dursun, bundan sonra da dernek tarafından organize edilecek faaliyetlere her türlü desteklerinin devam edeceğini belirterek, yeni yönetimin de aynı heyecan ve gayretle devam edeceklerinden emin olduğunu dile getirdi.

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Özbey ise eski yönetim kurulu üyelerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Özbey, derneğin öncelikli kuruluş amacının, üyelerinin mesleki yeterliliklerini artırarak ekonomik, sosyal, kültürel, hukuki, demokratik hak ve menfaatlerini, adalet ve eşitlik ilkelerine göre korumak ve geliştirmek olduğunu kaydetti.

Özbey, bu amaç doğrultusunda yapılacak eğitim faaliyetleri ve projelerle hem kendi üyelerinin teknik yeterliliklerinin artırılacağı hem de teknik konularda, ülkenin sorunları ve çözümleri hususunda çevremizi ve özellikle hayata atılmaya hazırlanan her branştan üniversite öğrencilerini bilinçlendirerek, çağdaş, örnek bir sivil toplum kuruluşu olmak yolunda çalışacaklarını belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER