ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 12:05

Gündoğmuş, turizm potansiyelini tanınmak istiyor

Gündoğmuş, turizm potansiyelini tanınmak istiyor


Antalya Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, ilçenin eko ve yayla turizmi potansiyelini dünyaya tanıtmak istediklerini söyledi.

Gündoğmuş'ın yayla ve eko turizm potansiyelinin Avrupa ülkelerinde tanınması için Alman eko turizmi uzmanlarıyla birlikte 5 yıldır çalışma yaptıklarını belirten Özeren, hedeflerinin Antalya, Manavgat ve Alanya'ya deniz, kum ve güneş turizmi için gelen turistlerin yayla, köy turları, doğa yürüyüşü ve eko turizm kapsamında Gündoğmuş'a gelmelerini sağlamak olduğunu kaydetti.

Eko turizminin Almanya, Fransa, İtalya, İsviçre, Kanada, Çek Cumhuriyeti ve Belçika gibi ülkelerde yaygın olduğunu ifade eden Özeren, "Gündoğmuş bozulmamış doğal dokusu, zengin ağaç türü ve bitki çeşitliliği bakımından dünyanın en zengin eko turizm alanlarından biri. Kısıtlı imkanlarımızla tanıtım yapabiliyoruz. Bölgemize gelen turistler doğal güzellik, farklı ağaç türleri ve bitki çeşitliliğini görünce hayran kalıyor. Eko turizmin yanı sıra Gündoğmuş'un turizme kazandırılmayı bekleyen 55 yaylası var. Antalya'ya gelen turistlerin alternatif turizm kapsamında Gündoğmuş'u görmesini istiyoruz. Eko ve yayla turizmi ile Gündoğmuş'ta turizmin kalıcı olması için uğraşıyoruz." diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER