ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 14:40

Gümüşhaneliler Derneği’nden Suriye’ye yardım eli

Gümüşhaneliler Derneğinden Suriyeye yardım eli


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde FEDADER tarafından başlatılan 'Kış Geldi, Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye' kampanyasına Gümüşhaneliler Derneği'nden destek geldi. Dernek tarafından toplanan yardımlar FEDADER yönetimine teslim edildi.

Kısa süre önce Ereğli FEDA Derneği (FEDADER) tarafından Suriye için başlatılan yardım kampanyasına Ereğli‘de faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşu da destek veriyor. Ereğli Gümüşhaneliler Derneği yönetimi, kadın kolları ve üyeleri ile birlikte Suriye’ye destek vermek amacıyla kampanya için gıda ve giysi yardımı topladı. Dernek binasında toplanan ve kolilere yerleştirilen yardım malzemeleri FEDADER yönetimine teslim edildi.

Malzemelerin teslim töreni öncesinde konuşan Gümüşhaneliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Öztürk, yardım kampanyasına destek veren herkese teşekkür etti. Öztürk, “Ereğli FEDA Derneği tarafından düzenlenen Suriye’ye yardım kampanyasında Gümüşhaneliler Derneği kadın kolları, dernek üyeleri ve yönetimi olarak bizler de katkıda bulunmak istedik. Bu görmüş olduğunuz yardımları FEDA Derneği'ne teslim edip bunları Suriye’de Müslüman kardeşlerimize göndereceğiz. 10 gün önce başladığımız kampanyada ağırlıklı olarak gıda ürünleri topladık. Bundan sonraki günlerde de kampanya için çalışmalarımız devam edecek. Bize destek veren başta üyelerimize ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER