ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 12:08

Gümrükçüler Serbest Kürsü'de konuştu

Gümrükçüler Serbest Kürsüde konuştu


Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği (BUGÜMDER) tarafından düzenlenen 'Serbest Kürsü' toplantısının üçüncüsü Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Süleyman Tosun ve Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı Orhan Kattaş konuşmacı olarak katıldı. Toplantıda, gümrük müşavirleri ve idareciler tarafından son zamanlarda değişen Gümrük Mevzuatı, Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün ve bağlantı gümrük idarelerinin yaptığı çalışmalar ve hizmetler ile Bölge Müdürlüğü’ne bağlı gümrük idarelerinde yaşanan uygulama farklılıkları değerlendirilerek, uygulamalar konusunda görüş ve öneriler gündeme getirildi. Tüm sorunlar Bölge Müdürü tarafından dikkate alınarak çözümü için gerekli çalışmaların yapılacağı bildirildi.

Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Süleyman Tosun, tüm konuların rahat ve samimi bir ortamda dile getirildiğini belirterek, "Sorunların kaynağının araştırılması, uygulamada birliğin sağlanması, işlemlerin daha sağlıklı ve süratli gerçekleştirilmesi için yapılacak çalışmaları bizzat takip edeceğim." dedi.

Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği (BUGÜMDER) Başkanı Orhan Kattaş da şöyle konuştu: "Bundan sonraki süreçte daha sık düzenlenecek olan bu toplantılarda gümrük idarelerinde yaşanan tüm sorunlar gündeme getirilecek, çözümün çok daha çabuk bulunmasına gayret edilecektir."


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER