ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 18:04

Gülsar: "Her şey yaşanabilir bir dünya için"

Gülsar: "Her şey yaşanabilir bir dünya için"


Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İngiltere-Rotherham Belediye işbirliğinde hazırlanan 'Connecting People and Planet Projesi'nin çalıştayı, Gökdere Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. BIT Destekli Doğa Tabanlı Öğrenme Yöntemleri Eğitimi'ni içeren çalıştaya İl Mili Eğitim Müdürü Atilla Gülsar da katıldı.

Çevre, iklim değişikliği ve enerji verimliliği gibi konuların her geçen gün önem kazandığını belirten Atilla Gülsar, "Bu proje, 'doğal yollarla öğrenme teması üzerine odaklanarak, öğretmenler ve ilköğretim öğrencileri arasında sürdürülebilir kalkınmaya dikkat çekip, okullarda sosyal ve çevresel işbirliklerini teşvik eden faaliyetler gerçekleştirmeyi hedefliyor." dedi.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek BIT Destekli Doğa Tabanlı Öğrenme Yöntemleri Eğitimi 2 gün devam edecek. Projeyle doğal yollarla öğrenme teması üzerine odaklanarak, öğretmenler ve ilköğretim öğrencileri arasında sürdürülebilir kalkınmaya dikkat çekmek, okullarda sosyal ve çevresel işbirliklerini teşvik eden faaliyetler gerçekleştirmek hedefleniyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER