ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 18:28

Gülnar'da öğrenciler denizde stres attı

Gülnarda öğrenciler denizde stres attı


Mersin'in Gülnar ilçesinde öğrenciler, SBS öncesi stres atmak için Büyükeceli Belediyesi tarafından düzenlenen 8.Sınıflar Şenliği'ne akın etti. İlçe merkezi, belde ve köylerden gelen yaklaşık 300 öğrenci Büyükeceli Belediye Başkanı Mehmet Kale tarafından ağırlandı.

Başkan Kale, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu yıl ilk kez düzenledikleri 8.Sınıflar Festivali'ni geleneksel hale getireceklerini söyledi. Başkan Kale, ilçe merkezi, 4 belde ve 41 köy okulundan gelen 300 öğrenciyi deniz ile buluşturduklarını ve yat gezisi ile yarışmalar düzenlediklerini kaydetti.

Sınav stresini aşmak için festivale psikolojik danışman getirerek 'sınavda strese son' dediklerini kaydeden Kale, "Çocuklarımız bizlerimizin geleceğidir. Büyükeceli Belediyesi olarak 6.,7. ve 8.sınıf öğrencilerine deneme kitabı dağıttık. İnşallah yapılacak SBS'de dereceye girerek bizleri gururlandıracaksınız. Davetimize katılan bütün öğretmen, öğrencilerimize teşekkür ederim." dedi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü M.Gazi Kırlanğıç ise yaptığı konuşmada, "Büyükeceli Belediye Başkanımız Mehmet Kale’ye teşekkür ederim. Hakikaten köy ve belde okullarımızda eğitim gören öğrencilerimizin bazıları hiç deniz görmemiştir. Bu tür etkinlikle öğrencilerimizin ufku açılıyor. İnşallah bu tür etkinlikleri geleneksel hale getireceğiz." dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER