ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 15:17

GÜL-DER, köy okulunda öğrenciler ve anneleriyle buluştu


Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla Sivas Gül Hanımlar Derneği (GÜL-DER) Başkanı Dilek Özkan ve yönetimi, Ovacık İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek, öğrenci ve velilerle buluştu. Etkinliğe Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ün eşi Makbule Ürgüp de katıldı.

Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ün eşi Makbule Ürgüp ile GÜL-DER Başkanı Dilek Özkan ve yönetimi ziyarette öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı. Daha sonra öğrenci velileriyle de bir araya gelen Dilek Özkan ve Makbule Ürgüp, velilerin sorunlarını dinledi. Oldukça güzel geçen ziyarette Gül Hanımlar Derneği Başkanı Dilek Özkan bir açıklama yaparak, ilgilerinden dolayı Okul Müdürü Selman Yılmaz, köy muhtarı Ali Çetinkaya, öğretmenler, öğrenciler ve velilere teşekkür etti.

Amaçlarının Sivaslı hanımların sesi, kulağı olarak, kadınların toplumda daha çok yer almasını sağlamak olduğunu vurgulayan GÜL-DER Başkanı Özkan, “Ovacık köyüne gelerek burada bayanlarla da bir araya gelmek istedik. Onları dinledik. İsteklerini imkanlarımız doğrultusunda yerine getirmeye çalışacağız.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER