ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 12:44

Gönüllüler, gönülleri kazandı

Gönüllüler, gönülleri kazandı


Ardahan Üniversitesi’nin (ARÜ) Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü Spor Yolu İle Sosyal Uyum Projesi kapsamındaki faaliyetler, 2013-2014 eğitim ve öğretim sezonunda da devam ediyor.

Türkiye'nin birçok farklı bölge ve üniversitelerinden Doğu Anadolu Bölgesi’ne gelerek köy okullarını ziyaret eden 11 gönüllü gencin bu seferki durağı Ardahan oldu. Öğrenciler, Ardahan'da bir araya geldikleri kardeşlerinin taleplerini not etti. Ayrıca gençler, öğrencilerle eğitici oyunlar oynayıp, resim çizme, şiir ve mektup yazma gibi faaliyetler aracılığıyla samimi gönül köprüleri kurdu. Ayrıca gençler; Ardahan Valiliği, Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret de etti. Öte yandan gönüllü gençler, Ardahan Şehitliği’ne ziyaret, Şeytan Kalesi’ne yürüyüş, Çıldır Gölü’nde buz pateni, Yalnızçam Kayak Merkezi’nde kayak gibi programlar da gerçekleştirdi.

17 -27 Şubat 2014 tarihleri arasında Ardahan’da bulunan gençler, il çapında çok verimli bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek, projenin hazırlanmasında emeği geçen T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ardahan Üniversitesi’ne teşekkür etti.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER