ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 19:30

Gönül elçilerinin ziyareti şehit annesini duygulandırdı


“Gönül Elçileri Projesi” çerçevesinde bir araya gelen Samsunlu gönül elçileri, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü'nde şehit annesini unutmadı.

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen "Gönül Elçileri Projesi' çerçevesinde bir araya gelen Samsunlu gönül elçileri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla, 1993 yılında terör nedeniyle Hakkari Yüksekova'da şehit düşen Jandarma Onbaşı Hakkı Uyar'ın annesi Fatma Okurcan'ı ziyaret etti. Gönül elçilerini beklemediği bir anda karşısında gören şehit annesi Okurcan sevincini gizleyemedi.
Şehit annesine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Yıldırım'ın selamlarını ileterek, çiçek takdim eden gönül elçileri, "Bugün bizler sizin yanınızdayız, devletimiz yanınızda. Başımızın üzerinde yeri olan siz şehit ailelerimizi ziyaret edip, hal ve hatırlarını sormak bizim için büyük bir sevinç kaynağıdır." dedi.
Oğlunun şehit olduğu günü anlatan şehit annesi Fatma Okurcan, "Oğlumu şehit olduğu gece rüyamda gördüm. Rüyamda 7 asker sedyede yatıyordu. Oğlum da içlerindeydi ve yarım bir şekildeydi. Rüyanın sabahında uyandığımda hayırlara vesile olması için dua ettim. O gün ikindiden sonra oğlumun şehit olduğu haberini aldım. O günü hala unutamıyorum. Ciğerim yanıyor." diye konuştu.
Oğlunun şehit olmasının ardından Amasya'da durmanın bir anlamı kalmadığını, yerini yurdunu satarak Samsun'a yerleştiğini belirten şehit annesi Fatma Okurcan, "Burada yalnız başıma hayatımı sürdürmeye çalışıyorum. İyi ki sizler varsınız. Arada kapımı çalıp, halimi hatırımı soruyorsunuz. Askeri elbiseli insanların haricinde sivil insanların da gelip ziyaret etmesi beni çok mutlu ediyor. Kapının çalınması ve birilerinin varlığının yanı başımızda olması çok güzel." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER