ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 17:19

‘Gönül Elçileri Projesi Kırıkkale'de tanıtıldı

Gönül Elçileri Projesi Kırıkkalede tanıtıldı


 “Gönül Elçileri” projesinin tanıtımı Kırıkkale’de etkinliklerle devam ediyor. Proje İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerine tanıtıldı.

İl Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen törene Vali Ali Kolat, eşi İlksen Kolat, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Okur, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat Ünlü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Zühtü Bozdemir ile okul müdürleri ve davetliler katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde Vali eşi İlksen Kolat’ın himayelerinde yürütülen Gönül Elçileri Projesi çerçevesinde koruyucu aile konusunda katılımcılara bilgi verildi.

Programa katılan Kırıkkale Valisi Ali Kolat, bir mesajın topluma mal edilmesi ve halkın kabullenmesinin önemine dikkat çekerek, gerek ekmek israfının önlenmesi, gerekse koruyucu aile programının önemli olduğunu söyledi.

Gönül elçiliğinin gönülden gelen bir şey olduğunu belirten Kolat, “Binlerce aç sefil halde, aile sıcaklığına ihtiyaç duyan çocuklarımız var. Onlara sahip çıkmak hepimizin görevi.” dedi.

Koruyucu aile çalışmaları hakkında bilgi veren İlksen Kolat, gönül elçileri projesinin 2 yıl devam edeceğini belirtti. Bu tür tanıtım toplantılarıyla daha geniş kitlelere ulaşılmayı hedeflediklerine işaret eden Kolat “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bunu zaten yapıyordu ancak bu projenin amacı konuya daha fazla dikkat çekmek. Çeşitli toplantılar yaptık. Projenin ilk 6 ayında Koruyucu aile projesi üzerinde çalışılacak. Bu projenin çıkış noktası bizim zaten bizim geleneğimizde olan davranışlardır. Bu projeyle birlikte bu biraz daha resmiyet kazanacak. Sizleri de gönül elçisi olarak görmek istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Projenin işleyişi hakkında bilgiler veren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Zühtü Bozdemir ise “Çocukların yeterli sevgi alabildikleri, gereksinimlerinin düzenli olarak karşılandığı sıcak aile ortamında yetiştirildiklerinde sağlıklı bireyler olabildikleri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek güven sağlayacak, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayabilecek sıcak bir aile ortamına ihtiyaçları vardır.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER