ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 18:43

Gönül Elçileri Projesi Eflani'de tanıtıldı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan 'Gönül Elçileri Projesi'nin tanıtımı Karabük'ün Eflani ilçesinde yapıldı.

Eflani Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına; Karabük Valisi İzzettin Küçük'ün eşi Ayşe Küçük, Eflani Kaymakamı Tolga Özdemir ve eşi Gamze Özdemir, Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Durmuş Ali Daldallı ile askeri ve mülki erkanla birlikte sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Karabük Valisi İzzettin Küçük’ün eşi Ayşe Küçük, gönüllü olmanın Türk kültüründe geçmişten bu yana var olduğunu söyledi. Bu kültürün son zamanlarda unutulmaya yüz tuttuğuna işaret eden Küçük, şöyle konuştu: "Bu nedenle böyle güzel bir projenin başlatılmış olması oldukça sevindiricidir. Proje ile toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığın geliştirilmesi, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının arttırılması, insan kaynağı ihtiyacının güçlendirilmesi ve gönüllü çalışmanın yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Yaşlıya, özürlüye, kadına, yetime ve öksüz çocuklarla toplumun her alanındaki dezavantajlı insana bir şefkat eli uzatmayı hedefleyen bu proje, böylesi yararlı hizmetlerin sunulmasına olanak sağlamaktadır.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER