ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 16:11

Gök, NTB’ye adaylığını açıkladı


Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Gök, üçüncü dönem için tekrar aday olduğunu açıkladı.

Ticaret Borsası Toplantı salonunda borsa yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Tuncer Gök, 1999 yılında borsayı devir aldıklarında 5 sandalyesi, 3 personeli olan bir kurumken bugün Türkiye genelindeki 116 borsa içerisinde ilk 10 sıraya girdirme başarısı gösterdiklerini belirtti.

2001 yılında yeni hizmet binasını oluşturduklarını belirten Gök “ O dönemdeki basın toplantılarımızda bu projenin hayal olduğunu söyleyenler şu an bizimle gurur duyuyorlardır. Laboratuvarımızla köylümüzün, çiftçimizin hep yanında olan kurum haline geldi. Nevşehir Ticaret borsamız her gün kendisini geliştiren bir kapasiteye ulaştı. Toprak analizi, gübre, yaprak analizi, buğday analizi, un analizi yapar hale geldi. Türkiye’nin ilk 5 laboratuvarı arasına girdi. Patates sektörü bölgenin en büyük kangren olan sorunu. Nevşehir Ticaret Borsası, 2004 -2005 dönemlerinde Nevşehir de hayvan pazarı eksikliğini gördü. Çamur içerisinde, indirme padokları olmayan bir durumda iken Belediyemizle yaptığımız işbirliği ile modern bir hayvan pazarı haline geldi.

2005 Yılında içerisinde bütün teknik imkanları bulunan bir duruma getirildi. Vatandaşlarımızın ayağı çamur olmadan hizmet alabilecekleri bir hayvan pazarı oluşturduk. Bu projemizle de gurur duyuyoruz. 2008 Yılından sonra kafamızda oluşan soğuk hava depoculuğunu da hayata geçirdik., Gülşehir yolu üzerinde 30 dönüm arazi aldık. Ama o dönemde döviz kurunun yükselmesi nedeniyle bu projesini hayata geçiremedik. Mevcut Pazar yeri altındaki bin 100 ton kapasiteli bir soğuk hava deposunu da hizmete soktuk. Bu soğuk hava deposu sayesinde üreticilerimiz her türlü tarım ürünü, balık ve peyniri bu soğuk hava depomuzda değerlendirme fırsatı elde etti. Her kurumla barış içerisinde, iç içe, Sivil toplum kuruluşlarına destek olmuş bir durumdadır. Hiçbir zaman ben değil biz dedim”” dedi.

Borsa Başkanı Tuncer Gök, seçimlerin ilgili kanuna göre Borsa Meclisi tarafından 01 Şubat ile 31 Mart 2013 tarihleri arasında yapılabileceğini belirterek, kararlarını önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını ifade etti.

Seçimin demokratik bir ortamda gerçekleşeceğine inandığını da kaydeden Gök “ bu seçimde aday sayısı 4’te, 5 ‘te olabilir. Bu kurumun gerçek sahipleri üyeleri ve Nevşehir halkıdır. Üyelerimiz yani asıl sahipleri nasıl karar verirse saygı gösteririz” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER