ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ocak 2013 Salı 15:25

Girişimciler sertifikalarını aldı

Girişimciler sertifikalarını aldı


Bartın’ın Ulus ilçesinde, Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği'nin KOSGEB ve İŞKUR ile birlikte düzenlediği Girişimcilik Kursu sertifika dağıtım programı gerçekleştirildi.

Sertifika dağıtım programına; AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus Kaymakamı Ali Fuat Atik, AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan, CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Kumluca Belediye Başkanı Metin Çetin, KOSGEB İl Müdürü Yalçın Akyön, İŞKUR Müdürü Ramazan Erdim, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kuru, Bartın ve Çevresinde Yaşayan Uluslular Dernek Başkanı Coşkun Yılmaz, Ulus Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Necati Akman ve kursiyerler katıldı. Programda konuşan Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği Başkanı Satı Lütfi Okçu, girişimcilik kursunun Ulus’ta gerçekleştirilmesini sağlayan KOSGEB ve İŞKUR yetkililerine teşekkür etti.

Milletvekili Yılmaz Tunç da Ulus ilçesinde girişimcilik kursunun açılmasına vesile olan Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği'ne ve kurumlara teşekkür ederek, kursa katılarak belge almaya hak kazanan kursiyerleri tebrik etti. Belge alan kursiyerlerin yapacakları çalışmalarla ilçede istihdamı artıracaklarını belirten Milletvekili Tunç, herkesin kamuda istihdamının mümkün olamayacağını, asıl istihdamın özel teşebbüsler aracılığıyla artacağını söyledi. Bu nedenle hükümetin özel sektörü desteklediğini, yeni girişimcileri yetiştirmek istediğini belirten Milletvekili Tunç, bu amaçla girişimciler için KOSGEB aracılığıyla hibe yardımları, İŞKUR aracılığıyla meslek edindirme kurslarına önem verildiğini söyledi. Ulus’ta gerçekleştirilen yatırımlara da değinen Milletvekili Tunç, Ulus ve köylerine birçok yatırım kazandırdıklarını belirterek, Ulus çevre yolunu tamamladıklarını, Ulus köylerine 20 milyon lira tutarında KÖYDES yatırımı gerçekleştirdiklerini söyledi. Tunç, "Ulus Devlet Hastanesi yapım ihalesi hazırlıkları tamamlandı, yıkım kararının çıkmasını bekliyoruz. Ulus ilçesine TOKİ aracılığıyla hastane kazandıracağız. 31 Aralık tarihi itibari ile kira anlaşmaları sona eren esnafın özel idare binası tamamen boşaltılarak, burası Meslek Yüksek Okulu'na tahsis edilecek. Yakın zamanda Ulus Çayı Taşkın Koruma Projesi ihalesi yapılacak, katılımcılara ve bugünü hazırlayanlara teşekkür ederim." dedi.

Ulus Kaymakamı Ali Fuat Atik ise kursiyerlerin çoğunun bayan olması bayanların girişimcilikte öne çıkmasının dikkat çekici olduğunu belirtti. Atik, dernek yönetimi ile İŞKUR ve KOSGEB müdürlerine teşekkür etti.

İŞKUR İl Müdürü Ramazan Erdim de 2012 yılında açılan kurslar ve önemi hakkında bilgi vererek, bu kurslar sayesinde Bartın’da 2012 yılı içerisinde bin 650 kişinin istihdamını sağladıklarını söyledi. KOSGEB İl Müdürü Yalçın Akyön ise girişimcilere yapılan hibeler ve faizsiz krediler hakkında neler yapılması gerektiği hakkında bilgi verdi. Konuşmaların ardından, belge törenine geçilerek kursiyerlere girişimcilik sertifikaları Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus Kaymakamı Ali Fuat Atik, Kumluca Belediye Başkan Metin Çetin, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Yılmaz tarafından verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER