ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 15:59

Giresun yaylaları şenleniyor


Havaların ısınmasıyla beraber şenlenen Giresun yaylalarında yeni turizm sezonu hazırlıkları devam ediyor. Yeşilin tüm tonlarıyla görücüye çıkan Giresun yaylalarında bir yandan esnaf ve işletmeciler yeni sezon için çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da 7 ay süreyle yaylada konaklayacak yayla sakinleri, çoban ve sürüleri yola çıktı.

Kıştan kalma kar kütüklerinin henüz zirvelerdeki yerini koruduğu Giresun yaylaları bugünlerde piknikçilerin akın ettiği mekanların başında geliyor. Mevcut sakinleri için, en başta mevsimlik ihtiyaçların tedariği açısından önemli olan yaylalar, dışarıdan gelen misafirler için ise ´cennet´ olarak nitelendiriliyor.

Yıllar öncesine kıyasla yaylaların şimdi daha ulaşılabilir ve daha keyifli yerler haline geldiğini söyleyen Kümbet Yaylası Uzundere Muhtarı Celal Mert, "Dışarıdan gelen vatandaşlar bize "Cennette duruyorsunuz" diyor ama bize öyle söylendiği gibi farklı gelmiyor. Galiba hep içinde durduğumuz için yayları misafirlerin gördükleri gibi göremiyoruz. Çam kokusu, yaylanın doğal kokusu, temiz havası, suyu, her şeyi misafirleri cezbediyor. Biz de bu kadar iltifata, yaylanın daha göze gelir hale gelmesi için uğraşarak cevap vermeye çalışıyoruz." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER