ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 11:33

Gıda sanayi proje toplantısı Adana’da yapılacak


Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası (TUGİS) ve Adana Sanayi Odası (ADASO) işbirliğiyle düzenlenen ‘Gıda Sanayiinde Gıda Mevzuatı, Etki Analizleri, Eğitim ve İşbirliği Sistemi’ konulu projenin seminer ve eğitim toplantısı Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Adana Sanayi Odası Salonu’nda saat 13.30’da ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ve TÜGİS Genel Sekreteri Selçuk Maruflu’nın açılış konuşmasıyla başlayacak toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı uzmanları, akademisyenler ve TÜGİS yetkilileri katılacak. Toplantıda, ‘gıda mevzuatı, gıdada risk analizi, hijyen, paketleme, etiketleme’ konuları anlatılacak. Ayrıca, mevzuat değişiklikleri ve yeni düzenlemeler hakkında ayrıntılı bilgi verilecek.

TÜGİS tarafından uygulanan ‘Gıda Sanayiinde Gıda Mevzuatı, Etki Analizleri, Eğitim ve İşbirliği” projesi Avrupa Birliği fonları ile finanse ediliyor. Projenin ortakları arasında, Gaziantep Üniversitesi Gıda Mühendisliği Fakültesi, MKV Consulting, Tarım Bakanlığı ve Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Avrupalı ortakları arasında ise Almanya, Litvanya ve Romanya’dan üniversiteler yer alıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER