ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 11:59

Gezici hastane köylülerin ayağına gidiyor


Ankara İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde tek olan ve Polatlı’da hizmet veren gezici hastane, haftada dört gün köylünün ayağına gidiyor. Araç, köylülere hastane hizmeti veriyor.

        Polatlı Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, mobil sağlık aracı ile sağlık hizmetlerin vatandaşın ayağına gittiğini söyledi. Bilgin, 40’a yakın köyde mevsimlik tarım işçisi çalıştığını belirtti. Gezici sağlık aracının her konuda donanımlı olduğunu anlatan Kaymakam Bilgin, “Burada bulunan vatandaşlarımıza her türlü sağlık hizmetini mobil sağlık aracımız verecektir. İçerisinde buzdolabından, operasyon odasına kadar her türlü tıbbi aracın yer aldığı, küçük cerrahi müdahalelerin bile yapılabileceği bir araç.” dedi.

        6 köyde METİP projesinin uygulandığını hatırlanan Gürsoy Osman Bilgin, proje kapsamında mevsimlik işçilere çadır, su ve elektrik sağladıklarını ifade etti. Bilgin, “Mobil sağlık aracımız bu yerleşim yerlerini haftada 4 gün dolaşıyor. Özellikle bebeklerin bakımına, hamile kadınların bakımına, yaşlıların bakımına, hasta olanların bakımına olanak sağlıyor, tedavi ediyor. Mayıs ayından günümüze kadar 40 defa köylere giderek sağlık hizmetinde bulundular. Bu çalışma Türkiye’de örnek bir çalışmadır. Bu projeden METİP işçilerimiz de memnun.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER