ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 11:30

Gençlik Parkı, ışıklı su gösterisine hazırlanıyor

Gençlik Parkı, ışıklı su gösterisine hazırlanıyor


Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Gençlik Parkı havuzunda gerçekleştirilen “Suyun Işık ve Müzikle Muhteşem Dansı” Başkent gecelerini yeniden renklendirecek.
Avrupa’nın en büyük fıskiye şovu, 19 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’dan itibaren görsel şölene başlayacak.

Yeşil ve renkli ortamıyla Ankaralıların akınına uğrayan Gençlik Parkı’na ayrı bir değer katan su eşliğinde ışık gösterisine ilginin geçen yıla göre daha fazla olması bekleniyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Türkiye’de bir ilke daha imza attıklarını kaydederek, Gençlik Parkı’ndaki 'Suların Işık ve Müzikle Muhteşem Dansı'nın Avrupa’nın en büyük fıskiye gösterisi olarak tarihe geçtiğini kaydetti.

GÖSTERİYİ 10 KİŞİLİK EKİP HAZIRLIYOR

Işıklı gösterinin geçen yıl yapılan bir anket sonucu 10 kişilik uzman Alman ekip tarafından hazırlandığını hatırlatan Başkan Gökçek, "Burada temayı ışık, müzik ve suyun uyumuyla istediğimiz süre kadar sunabiliyoruz. Havuzda 220 pompa, 388 led armatür, 2400 nozul uyum içinde gösteriyi gözler önüne seriyor. Çok büyük çaplı unutulmaz bir görsel ziyafet ortaya çıkıyor ve izleyenler bir daha izlemek istiyor." diye konuştu.

Gösterinin 4500 metrekarelik bir alanda yapıldığını kaydeden Başkan Gökçek, "Sadece Başkentlilerin değil, şehir dışından gelen konukların da akın ettiği Gençlik Parkı’na bu gösteri sayesinde ilgi kat ve kat arttı. Ankara’ya gelen yerli ve yabancı konuklarımızı büyük bir gururla burada ağırlıyoruz. Geçen yıl izleyen konuklarımızın hepsi hayranlığını dile getirdi. Bu da tabi bizi çok mutlu etti." dedi

GEÇEN YIL YÜZ BİNLER İZLEDİ

Avrupa’nın en büyüğü olma özelliği taşıyan dev fıskiye gösterisi, geçen yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilk kez görücüye çıkmıştı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bakanlar, çok sayıda milletvekili ile binlerce Başkentlinin katıldığı muhteşem bir törenle başlayan gösteri, yaz boyunca yüz binlerce ziyaretçiye şölen yaşattı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER