ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 15:16

Gençlerin eğitimi için GÖL-DER’i kurdular


Bitlis’in Güroymak ilçesine bağlı Gölbaşı beldesinde zor şartlarda okuyarak meslek sahibi olan gençler, beldedeki diğer gençlerin daha iyi şartlarda okuyabilmelerine destek sağlamak amacıyla Gölbaşı Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Spor Kulübü Derneği’ni (GÖL-DER) kurdu.

Gölbaşı beldesinde zor şartlarda okuyarak meslek sahibi olan doktor, avukat, gazeteci, akademisyen, öğretmen, mühendis, veteriner, polis, hemşire ve diğer meslek gruplarının bir araya gelmesiyle kurulan GÖL-DER bundan sonra dernek çatısı altında faaliyetlerini yürütecek. Ramazan Bayramı'nda bir araya gelerek istişare toplantısı yapan doktor, avukat, gazeteci, akademisyen, öğretmen, mühendis, veteriner, polis, hemşire ve diğer meslek gruplarındaki üyeler alınan karar doğrultusunda beldedeki gençlere destek olmak ve gençlerin daha iyi şartlarda okumalarını sağmak amacıyla dernekleşme kararı almıştı. Kararın alınmasının ardından yapılacak faaliyetlerin tek çatı altında yürütülmesi amacıyla Gölbaşı Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Spor Kulübü Derneği (GÖL-DER) kuruldu.

Mahir Okay başkanlığındaki GÖL-DER bundan sonraki süreçte beldedeki gençlere hem yön gösterecek, hem maddi ve manevi destek sağlayacak hem de daha çok gencin eğitime kazandırılması ve beldenin eğitim seviyesinin yükseltilmesi için katkı sağlayacak. Yapılacak tüm faaliyetlerin artık dernek çatısı altında yürütüleceğini belirten GÖL-DER Başkanı Mahir Okay, dernek olarak tek amaçlarının beldelerindeki gençlere bir şeyler katmak ve yine beldedeki yaşam standartlarını artırmak olduğunu belirtti. Dernek bünyesinde birbirinden farklı birçok projeye imza atacaklarını anlatan GÖL-DER Başkanı Okay, “Beldede okumayan gençlerin eğitime kazandırılması, okuyan gençlere ise rehber olunarak onların daha iyi şartlarda okumalarına yardımcı olma, beldedeki spor aktivitelerini artırma, beldede sağlık taraması yapma, verimli tarım ve diğer birçok konu üzerine girişimlerimiz olacaktır. Dernek bünyemizdeki üyelerimize baktığımızda birbirinden farklı çok sayıda meslek grubuna üye arkadaşlarımız bulunuyor. Bu arkadaşlarımız kurmuş olduğumuz dernek bünyesinde elinden geldiğince beldemize kendi alanında bir şeyler katmaya çalışacaktır. İnanıyorum ki bu projemizin çok kısa bir sürede meyvelerini almaya başlayacağız.” dedi.

Beldede oluşturulan dernek binasında bundan sonra beldedeki sadece gençlerin eğitim sorunlarıyla yetinmeyip birçok alanda da yararlı faaliyetler yürüteceklerine vurgu yapan Okay, "Beldemizde uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu projenin hayata geçirilmesiyle beldemizde çok şeyin değişeceğine inanıyorum. En azından dernek olarak bizler bu değişiklikler için bu yola çıktık.” diye konuştu.

GÖL-DER Başkanı Okay ayrıca ilk istişare toplantısı geçen Ramazan Bayramı'nda yapıldığını hatırlatarak, ikinci toplantının ise Kurban Bayramı'ndan sonra yapılacağını duyurdu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER