ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 19:04

Genç tıbbiyeliler beyaz önlüklerini giydi

Genç tıbbiyeliler beyaz önlüklerini giydi


Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi'nde eğitime başlayan 260 hekim adayı beyaz önlüklerini düzenlenen törenle giydi.

Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Müfit Parlak, Prof. Dr. Saim Kılavuz, UÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Güllülü, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Öğrencilere hem eğitim, hem de sosyal anlamda kendilerini yetiştirmelerini tavsiye eden Prof. Dr. Güllülü, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin akredite edilmiş eğitimiyle hastanesinden ve zengin öğretim üyesi kadrosundan yararlanmalarını istedi.

Dekan Prof. Dr. Mustafa Güllülü, öğrencilerin beyaz önlük giyeceklerini işaret ederek, “Beyaz, saflığın ve temizliğin sembolüdür. Ama unutulmamalı ki beyaz en kolay kirlenen renktir. Giydiğiniz bu önlüğe hayatınız boyunca leke sürmemeye dikkat edin." ifadesini kullandı.

Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Müfit Parlak da kendisinin UÜ Tıp Fakültesi'nin 4. dönem mezunu olduğunu belirterek, geçen zaman içinde üniversite ve Tıp Fakültesi’nin çok önemli bir noktaya geldiğini söyledi.
UÜ Tıp Fakültesi'nin Ulusal Tıp Eğitim Akreditasyonu bulunduğunu vurgulayan Parlak, şöyle devam etti: "Türkiye’de akreditasyon gerçekleştiren sadece 13 tane tıp fakültesi var. Hastanemiz, sağlık alanında dünyanın itibarlı bağımsız akreditasyon kuruluşu Joint Commission International (JCI) tarafından denetlenerek akredite edildi. UÜ Tıp Fakültesi, JCI tarafından akredite edilen 2. devlet üniversitesidir. Böyle bir üniversitede eğitim almak öğrenciler için büyük bir şanstır.”

Konuşmaların ardından öğretim üyeleri, öğrencilere beyaz önlüklerini giydirdi. Daha sonra emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Şazi İmamoğlu ilk dersi verdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER