ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 18:31

Genç girişimciler kendi işini kurabilecek


Gençlik ve Spor Bakanlığı, KOSGEB ile genç girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmelerine imkan sağlıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 'Gencim, Girişimciyim, Güçlüyüm' sloganıyla Adıyaman, Ankara, Aksaray, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa ve Trabzon illerindeki gençlik merkezlerinde KOSGEB iş birliğiyle gerçekleştireceği, ‘Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ ile gençlerin potansiyellerini ortaya koymalarına fırsat tanıyor. Genç girişimcilerin kendi işlerini kurabilmeleri için bu fırsatın kaçmayacağını belirten Adıyaman Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, “Bu illerdeki gençlik merkezlerinde ücretsiz düzenlenecek olan girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan genç girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 30 bin TL'ye kadar hibe ve 70 bin TL'ye kadar faizsiz krediye başvuru hakkına sahip olacak. Gerçekleştirilecek bu projeyle ayrıca girişimciliklerin desteklenmesi ve istihdamın artırılması amaçlanıyor.” dedi.

        HEDEF KİTLE 19-29 YAŞ ARALIĞINDAKİ GENÇLER

        Bağcı, konu hakkında şunları söyledi: ”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin hedef kitlesinde, kendi işini kurmak isteyen 18-29 yaş aralığında bulunan gençler yer alıyor. Genç girişimciler için dört aşamalı, 70 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, sınıf içi ders ve atölye çalışmaları şeklinde verilecek. Sektörel ve yerel düzeyde belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda eğitim programına e-ticaret, dış ticaret vb. sınıf içi eğitim veya atölye çalışmaları da eklenebilecek. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde her bir sınıf için en fazla 30 (otuz) katılımcı kabul edilecek ve katılımcılardan ücret alınmayacak. 16 Şubat tarihinde başlayacak olan kurslara katılmak isteyen genç girişimcilerin biran önce başvurularını yapmaları gerekmektedir.“

        Eğitime başvurmak ve detaylı bilgi almak için Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı gençlik merkezleri veya www.gencgirisimciler.gsb.gov.tr internet adresi ziyaret edilebilir.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER