ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2014 Çarşamba 18:39

GD Halı İhracatçıları Birliği başkanı Selahattin Kaplan oldu

GD Halı İhracatçıları Birliği başkanı Selahattin Kaplan oldu


Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Seçimli Olağan Genel Kurulu toplantısında mevcut başkan Selahattin Kaplan, tek liste halinde gidilen seçimlerde 252 üyenin oyunu alarak başkanlığa yeniden seçildi.

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, yönetim ve denetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile birliği TİM genel kurulunda temsil edecek asil ve yedek delegelerin belirlendiği seçimlerde 254 kayıtlı üye oy kullandı. Sayım sonucunda 2 oy geçersiz sayılırken Selahattin Kaplan 252 üyenin oyunu alarak mevcut başkanlığına devam etti. Selahattin Kaplan “Kongremize katılarak bizleri destekleyen üyelerimize teşekkür ediyorum. Gaziantep halı sektöründe Türkiye ve dünyanın en önemli üretim merkezi haline gelmiştir. Dünyanın bütün ülkelerine halı ihracatı gerçekleştirebilmek için yürüttüğümüz her türlü çalışmalar, sektörün gelişmesine yönelik uyguladığımız projeler artarak devam edecektir. Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına ağırlık vererek sektörümüzün bütün alanları ile ilgili kalifiye eleman yetiştirmek için yılın farklı dönemlerde yürüttüğümüz kurs faaliyetlerimiz artarak devam edecektir. Halı üretimini merkezi olan Gaziantep’in aynı zamanda moda da belirleyici olabilmesi için halı tasarımcılığını geçlerimiz arasında gözde bir meslek haline getirilmesi amacıyla yürüttüğümüz halı tasarım yarışmalarının uluslar arası statüye çıkabilmesi için daha aktif çalışmalarla yürüteceğiz. Yeni yönetim kurulumuzun sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor bizlere destek veren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Yönetim kurulu asil üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Ahmet Kaplan, Şıh Mehmet Öztürk, Ekrem Algan, Harun Balat, İlyas Öztürkmen, Yusuf Kaplan, Asım Bükücü, Osman Demirci, Suat Gölbaşı ve Bülent Ulutaş.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER