ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 14:21

Gazi Caddesi’nin yenilen yüzü ile prestiji artacak


İlkadım Belediyesi tarafından yapılacak renkli baskı beton ve asfalt çalışmasıyla Gazi Caddesi’nin prestiji artacak.

Samsun’un en işlek alış veriş merkezlerinden birisi olan Gazi Caddesi, İlkadım Belediyesi tarafından yapılacak olan renkli baskı beton kaldırım ve asfalt yol çalışmasıyla kimliğine yakışır bir prestije kavuşturuluyor.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORLAR

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Gazi Caddesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Gazi Caddesi'ne dökülen asfalt çalışmalarını takip eden Başkan Demirtaş akşam saatlerinde yaptığı incelemede esnaflarla da bir süre görüşerek sohbet etti. Şehrin önemli cadde ve çarşılarını kent estetiğine uygun bir kimliğe kavuşturmak için Gazi Caddesi’nde renkli baskı beton kaldırım ve asfalt yol yaptıklarını dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “ Samsun’un en işlek ticaret merkezlerinden birisi olan Gazi Caddesinde esnaf ve çevre sakinlerinin talepleri doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizi süratle çalıştırıyoruz. Gece ve gündüz olmak üzere vardiyalı şekilde çalışan ekiplerimizi 24 saat çalıştırıyoruz. Lise Caddesi ile başlayan ve Osmaniye Caddesi ile son bulan Gazi Caddemiz üzerinde ticaret yapan esnafımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması içinde hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Etap-etap sürdürdüğümüz çalışmalarımızı kimliğine yakışır bir şekilde tamamlayarak kısa sürede Gazi Caddesinden çıkmayı düşünüyoruz." dedi.

ÇALIŞMALARA TAM GAZ VERİLDİ.

Gazi caddesine yapılan renkli asfalt ve cephe çalışmaları ile caddenin kentin prestiji haline geleceğini söyleyen Başkan Demirtaş, “ Şehrin ticaretinin kalbi durumunda olan halkın yoğun olarak kullandığı Mecidiye, Fatih Sultan Mehmet ve Gazi Caddesinin 1980 öncesi kuşağın sıklıkla kullandığı önemli alışveriş merkezlerinden birisi olduğunu kaydetti.
Bu caddelerin kentin gerek ekonomik, gerekse sosyal açıdan büyük önem taşıdığının altını çizen Başkan Demirtaş, “ Hem esnaf, hem de kent halkının yoğun olarak kullandığı Gazi Caddesinin yeni yüzüne kavuşmasına adına Karadeniz Bölgesi'nde belediye olarak ilk bizim kullandığımız, renkli baskı beton kaldırım çalışmalarını uygulayacağız. Gazi Caddesi’nin özellikle gündüz saatlerinde kalabalık bir alan olması ve esnafların mağdur olmaması adına gece geç saatlerde gece mesaisi ile kısa bir zaman içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER