ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:43

"Gazetecilerin bize yol göstermesi önemli"


Vali Dursun Ali Şahin, Giresun’a ve Giresunluya hizmet için çalışırken gazetecilerin kendilerine yol göstermesinin son derece önemli olduğunu söyledi.

        Vali Şahin, Öğretmenevi’nde gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Vali Şahin, gazetecilerin aynı zamanda kamu görevini yerine getirdiklerine dikkat çekti. Şahin, "Bizler gibi, sizler de kamu görevi yapan kişilersiniz. Bizler nasıl hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyorsak sizler de kamu adına o hizmet aşkıyla çalışıyorsunuz. Gazetecilerin, internet medyası yazarlarının fikirleri bize yol göstermesi açısından son derece önemli. Sizleri kutluyorum.” diye konuştu.

        “Giresun’da göreve başlayalı 20 ay oldu. Bu 20 ay içinde daire amirlerinin yüzde 80’i, kaymakamların da yüzde 70’i değişti” diyen Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok iyi bir kadroyla Giresun’a ve Giresunluya hizmet için çalışıyoruz. Ekip olarak enerji dolu, iş yapan ve iş üreten bir ekibiz. Günümüzü gün etmek yerine dakikalarımızın bile kıymetini bilerek var gücümüzle çalışıyoruz. Ben de bu ekibin başında rehber olarak bulunmaktan son derece mutluyum.”

        Özel İdare’nin hizmetlerine de değinen Vali Şahin, İl Genel Meclis Başkanı ve üyeleriyle de sıcak bir ilişki içinde çalıştıklarını söyledi. Şahin, "İyisiyle kötüsüyle bir yılı geride bıraktık. 2013 yılı Giresun’a hizmette damga vuracağımız, 2012’de sunulan yatırımların sonuçlarını göreceğimiz, mevcut yatırımlara, yeni yatırımlar eklediğimiz bir yıl olacak. Giresun’a, milletvekillerinden yerel yöneticilerine kadar herkesle birlik beraberlik içinde hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu birlik beraberliğe katkılarından ve hizmetlerinden dolayı başta milletvekillerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bir yerde birlik beraberlik varsa iş alır başını yürür. 2 yıldır bizler de bu birlik beraberlikle hizmet ediyoruz. Her şey yerli yerinde devam ediyor. Her kademede Giresun’da devletin varlığını hissettirdik. Gidilmedik köy bırakmamaya çalışıyoruz. Giresun’a gelmeden önce 'havaalanı, Eğribel Geçidi ve çöp sorununu çözersen Giresun’un sorunlarının yüzde 80’ini çözersin' demişlerdi. Biz bu üçünü de gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER