ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2014 Cumartesi 14:04

Gazetecilere 'iletişim' semineri

Gazetecilere iletişim semineriZonguldak Valiliği Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı(BAKKA), Basın İlan Kurumu Zonguldak Şubesi ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti tarafından kentte görev yapan gazetecilere yönelik eğitim semineri verildi.

Atatürk Kültür Merkezi'nde ‘Habercilikte İletişim Teknikleri Eğitimi’ konulu seminer, NLP Uzmanı Sabiha Parlakdemir tarafından verildi. 22 saatlik bir eğitim çalışmasına katılan gazetecilere sertifikaları takdim edildi.

Seminer bitimindeki sertifika törenine, Zonguldak Valisi Ali Kaban, Basın İlan Kurumu Zonguldak Şube Müdürü Özgür Topaloğlu, BAKKA Genel Sekreteri Faruk Tezel, Danışman Cansel Terzi katıldı.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, “Bugün burada Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ve Basın İlan Kurumu’nun ortak ürettiği projenin BAKKA tarafından desteklenmesiyle oluşturulan bir çalışmayı başarıyla bitirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Çok güzel eğitim aldık. Katkı veren herkese teşekkür diyoruz” dedi.

Basın İlan Kurumu Zonguldak Şube Müdürü Özgür Topaloğlu, yaptığı konuşmada, “Gazeteci arkadaşlarımız çok güzel bir eğitim sürecinden geçti. Bu güzel eğitim programlarını ilerleyen günlerde devam edeceğiz.” dedi. BAKKA Genel Sekreteri Faruk Tezel de, maddi açıdan cüzi bir kaynak aktardıkları seminerin etkisi bakımından çok medyatik olduğunu kaydetti.

Seminerin kapanışında gazetecileri tebrik eden Zonguldak Valisi Ali Kaban ise şunları söyledi: “İnsana yapılan eğitim makineye yapılan büyük bedeli olan çalışmalardan çok daha değerli. Basın camiası kendi alanında sürekli yenilenen bir ekip. Herkes alanında gelişmesi gerekiyor. Ben bu değişimi burada gördüm ve çok mutlu oldum. Bu Basın İlan Kurumu müdürümüzün gülümsemesinde de belli. BAKKA Genel sekreterimizin dediği gibi bu çok medyatik bir iş oldu. Başarılar diliyorum”

Yapılan konuşmaların ardından Habercilikte İletişim Teknikleri Eğitim Programına katılan 40 gazeteciye sertifikaları verildi. Sertifika töreninin ardından eğitimci Sabiha Parlardemir ve Danışman Cansel Terzi’ye Devrek bastonu ve madenci heykeli hediye edildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER