ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 17:00

Gamzegül Kızıldağ, madalyaya doymuyor


Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı Antalya’nın Alanya İlçesinde yapılan Büyükler Kulüpler Halter Şampiyonası'nda Türkiye birincisi olan Gamzegül Kızıldağ’ı makamında kabul ederek tebrik etti.
    Halter Federasyonu Başkanlığının 2013 yılı faaliyet programında yer alan ve 31 Ekim 03 Kasım 2013 tarihleri arasında Antalya’nın Alanya ilçesinde yapılan Büyükler Kulüpler Halter Şampiyonası'nda 51 kg kategorisinde 62 kg koparmada 80 kg silkmede ve toplamda 142 kg kaldırarak Türkiye birincisi oldu.
    Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı makamında ziyaret eden Gamzegül Kızıldağ ve Antrenörü Ziya Kızıldağ şampiyona hakkında bilgiler verdi.
Yaptığı kaldırışlar sonrasındaki duygularını dile getiren Gamzegül Kızıldağ, “Bu şampiyonaya çok iyi hazırlanmış ve birinci olacağıma gerçekten inanmıştım. Şampiyona öncesi Adıyaman’da yapmış olduğum çalışmalarımın sonuçlarını başarılarla almaya başlıyorum. Çok mutlu ve çok heyecanlıyım. Çalışmalarımda yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen valimize, il müdürümüze, şube müdürümüze ve babama çok teşekkür ederim. Amacım ilimizi ve ülkemizi dünya şampiyonalarında temsil ederek başarılarımı daha iyi yerlere getirmek. Bu yönde çalışmalarıma aralıksız bir tempo ediyorum.” dedi.
    Şampiyon olan sporcuyu ve antrenörünü kabul eden Bağcı ise “Ben sporcumuzun aldığı bu başarılı sonuçlardan ötürü çok mutlu oldum. Kızımız daha öncede Avrupa Yıldızlar Halter Şampiyonası'nda silkme ve toplamda iki altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olmuştur. Özellikle bayan bir sporcumuzun Türkiye ve Avrupa Halter Şampiyonalarında elde ettiği başarılar diğer sporcularımızı da motive edecektir. Sporcumuz Gamzegül’ü kutluyor, gözlerinden öpüyorum, başarılarının devamını diliyorum." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER