ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Haziran 2014 Salı 17:53

Fuhuş yapan kadınları saklamak için tünel kazmışlar

Fuhuş yapan kadınları saklamak için tünel kazmışlar

Artvin'de fuhşa yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 9 zanlıdan biri tutuklandı, yabancı uyruklu 17 kadın ise sınır dışı edildi.


Artvin Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Asayiş Şube Müdürlüğünce yürütülen teknik takip ve izleme destekli soruşturma kapsamında Hopa ilçesindeki 3 iş yerinde, suç örgütü kurmak, yönetmek, örgütün üyesi olmak, örgüt adına suç işlemek, kadınların çaresizliklerinden faydalanılarak fuhşa sevk etmek, fuhuş yapmak için yer temin etmek, fuhşa sürüklenen kişilerin kazancından yararlanarak geçim temin etmek ve maddi menfaat sağlamak suçlarına karıştığı değerlendirilen suç örgütüne bağlı 16 şahsa yönelik 7 ve 9 Haziran'da eş zamanlı operasyon düzenlendi.
Yakalanan 9 zanlıdan 4'ü ifadeleri alındıktan sonra cumhuriyet savcısının talimatıyla biri savcılıkça ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. 4 zanlı ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Şahıslardan S.T. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 3'ü adli kontrol kararıyla salıverildi.
Operasyonlarda adreslerinde yakalanamayan 7 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.
Öte yandan, iş yerlerinde yakalanan ve yurda kaçak yollardan girdiği tespit edilen yabancı uyruklu 17 kadın, emniyetteki işlemlerinin ardından sınır dışı edildi. Operasyon düzenlenen iş yerlerinin ikisinde kadınların saklanması için gizli tünel kazıldığı, kadınlardan 3'ünün bu tünellere saklanmaya çalışırken yakalandığı öğrenildi.
Operasyonda ele geçirilen uyuşturucu madde ve gümrük kaçağı içkilere el konuldu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER