ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Haziran 2014 Perşembe 12:28

Fırınlara Ramazan denetimi

Fırınlara Ramazan denetimi

Boğazlıyan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Boğazlıyan Toplum Sağlığı Merkezi gıda ve gıda maddeleri üzerindeki denetimlerini sürdürüyor.


Boğazlıyan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Boğazlıyan Toplum Sağlığı Merkezi'nce ilçede bulunan ekmek fırını ve pide salonları ile kasap ve lokanta ile gıda maddeleri satan işyerlerini denetledi. Hijyen, gramaj ve işçi sağlığı konularında işyeri sahiplerini uyaran ekipler, denetimlerde hijyen kadar ekmek gramajının da önemli olduğuna dikkat çekti. Üretilen gıda maddelerinin halka satıldığını belirten ekipler, "İş yeri sahiplerimiz her şeye dikkat ederek titiz davranmalılar. Burada yaşanacak bir sağlık sorunu diğer insanlarımızı olumsuz yönde etkileyebilir." dedi.

Denetimlerin sadece Ramazan ayına özel olmadığını da vurgulayan ekipler, "Gıda üretimi yapan tüm iş yerleri denetim ekipleri tarafından bundan sonra da sık sık denetlenecek. İnsan sağlığı her şeyden önemli. İşyerlerinin genel temizlik, üretim izni, ruhsat ve ekmek gramajı konusunda kontroller yapıldı. Halk sağlığı konusunda çok titiz davranıyoruz. Vatandaşlarımızın en çok tercih ettiği yiyeceğin başında ise fırın ekmeği gelmektedir. Halkımızın sağlıklı, temiz ve kaliteli ekmek yemesi için bu gibi kontrolleri her zaman artarak devam edecek. Halkımızın sağlığını korumak bizim en önemli vazifelerimizden bir tanesidir. Ramazan ayı öncesi de halkımızın temel gıda maddesi imalatı yapan ve satan işyerlerini denetleyerek eksik gramaj, işletmenin ve çalışma ortamının temizliği ile gerekli belgelerin olup olmadığını kontrol ediyoruz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER