ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 16:46

Fetih Şenlikleri'ne katılan konuklar yemekte buluştu


'Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri’ne katılan yabancı konuklar, Sümbüllü Bahçe Konağı’nda, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın verdiği yemekte bir araya geldi. Programa, Bosna Hersek, Kosova, Yunanistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bulgaristan ve Arap ülkelerinden gelen belediye başkan ve yöneticileri katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa’nın fethinin 687’nci yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutladıklarını söyledi. Dündar, “Fetih, Bursa halkının bir araya geldiği, sevinç ve coşku içerisinde yürüdükleri bir etkinlik. Halkımızın yanı sıra siz değerli dostlarımızın aynı masa etrafında buluşması adına bir bahane. Davetimizi kırmayıp katıldığınız, coşkumuza ortak olduğunuz için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Saray Bosna’nın Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hadzıbajrıc ise ilk kardeş şehir protokolünü Osmangazi Belediyesi ile imzaladıklarını söyledi. Hadzıbajrıc, “Bizlere verdiği destek ve katkı nedeniyle Sayın Başkana çok teşekkür ediyorum. Bu dostluk ve kardeşliğin ebedi olmasını diliyorum. Bizleri bir masa etrafında buluşturduğu için de kendisine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Obiliç Belediye Başkanı Mehmet Krasniqi de Yunanistan Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif, Bulgaristan’ın Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Elisaveta Kehaiova da Bursa’nın Fethi ve Osmangazi’yi anma şenliklerinin, kardeş şehirleri bir araya getiren çok özel bir etkinlik olduğunu ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER