ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 14:35

Fethiye semaları uçurtmalarla renklendi

Fethiye semaları uçurtmalarla renklendi


Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Muğla'nın Fethiye ilçesinde uçurtma şenliği düzenlendi. Fethiye Koca Çalış Plajı'nda gerçekleştirilen şenlikte rengârenk uçurtmalar gökyüzünü süsledi.

Fethiye'deki ilköğretim okulları tarafından gerçekleştirilen etkinliğe öğrenciler rengârenk uçurtmaları ile katıldı. Fethiye Tanıtım Vakfı (FETAV) tarafından desteklenen organizasyonda, öğrenciler uçurtmalarını uçurabilmek için rüzgârla mücadele etti. 250 civarında uçurtmanın gökyüzünü renklendirdiği şenlik kapsamında bir de uçurtma yarışması düzenlendi. En yükseğe çıkan, en güzel, en büyük ve el yapımı uçurtmaların belirlendiği yarışmada, dereceye girenlere madalya ve kitap hediye edildi. Şenlik bitiminde ise öğrenciler kıyı temizliği yaparak çevreye olan duyarlılıklarını gösterdi.

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak 250 uçurtma ile başlayan şenliğin ilerleyen yıllarda binli sayılara ulaşacağını söyledi. Uçurtma Şenliği'ni her yıl yapmayı planladıklarını da kaydeden Kabak, "Özellikle yeni yetişen neslin çevreye bilincini artırmak için başlattığımız çalışmalarımızı devam ediyor. Gençleri kutlamaların içine çekebilmek için bu ve benzer etkinliklerimiz artacaktır. Önümüzdeki yıl bütün Fethiyelileri burada uçurtma uçurmaya bekliyoruz." dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER