ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 14:08

Festivalya, sokakları renklendirdi

Festivalya, sokakları renklendirdi


Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezinde canlılık oluşturmak ve esnafa hareket kazandırmak adına her yıl düzenlenen ‘Festivalya’ etkinlikleri renkli görüntülerle devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Festivalya’ etkinlikleri kent merkezinde yerli ve yabancı turistin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Şehir merkezinin canlanmasının yanı sıra, esnafa hareket getirmesi amaçlanan etkinlikler, renkli görüntülere sahne oluyor. Kent merkezinin değişik sokaklarında dans gösterileri, müzik dinletileri, sihirbaz, animasyon ve pandomim gibi etkinlikler başta çocuklar olmak üzere izleyenlere hoş vakit geçiriyor. Esnafta kent merkezinde yaşanan canlılıktan fayda görüyor.

Öte yandan bu yıl etkinlikler kapsamında Türk Edebiyatına damga vuran şairler de anılıyor. Orhan Veli, Atilla İlhan, Cemal Süreya, Can Yücel ve Sabahattin Ali gibi şairler, Festivalya kapsamında şiir dinletileri ile anılırken ünlü şair Nazım Hikmet içinde bir etkinlik düzenlenecek. 31 Ağustos 2013 Cumartesi günü Yat Limanı Anfi Tiyatro’da gerçekleşecek program saat 20.30'da başlayacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER