ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 16:34

Fesleğen Mahallesi fesleğen kokacak

Fesleğen Mahallesi fesleğen kokacak


Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Fesleğen Mahallesi’nde iki kamyon dolusu fesleğen dağıttı. Mahallede balkonlardan sepet uzatarak kendisinden fesleğen isteyenleri de boş çevirmeyen Başkan Zolan, “Fesleğen Mahallemizdeki her evde fesleğen açmasını istiyoruz.” dedi. Denizli’nin en köklü mahallelerinden biri olan Fesleğen Mahallesi’nde 7 bin adet ücretsiz fesleğen dağıtımı renkli görüntülere sahne oldu.

Mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği Başkan Zolan, karşılaştığı vatandaşlarla kısa süreli olsa da sohbet etti. Balkonlardan sepet uzatarak kendisinden fesleğen isteyenleri de boş çevirmeyen Başkan Zolan, özellikle çocuklardan dağıtılan fesleğenlere iyi bakmalarını ve her gün sulamalarını istedi.
Mahalleye ismini veren bu güzel bitkinin baharı ve yazı simgeleyen bir çiçek olduğunu belirten Başkan Zolan, “Fesleğen haşarat kovucu özelliğinin yanında ferahlatıcı özelliği de bulunuyor. Denizli’nin köklü mahallelerinden biri olan Fesleğen Mahallesi’ne fesleğen yakışır dedik ve böylesine bir organizasyon gerçekleştirdik. Artık bu mahallede her evde fesleğenler açacak. Biz de bütün renkleriyle tabiatın güzelliklerini hatırlatmak ve bahar sevincine ortak olmak için halkımıza fesleğen hediye ediyoruz. Dünya Çevre Günü’nden bugüne toplam 15 bin adet fesleğen dağıttık. Vatandaşların ilgisi ise bizi bir hayli mutlu etti.” dedi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER